
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 33 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 677
Distributors
pcbx
Unit Price$4.56139
Ext.Price$4.56139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.56139 | $4.56139 |
| 10 | $3.50824 | $35.08240 |
| 25 | $3.24534 | $81.13350 |
| 50 | $3.09750 | $154.87500 |
| 100 | $2.95641 | $295.64100 |
| 300 | $2.84385 | $853.15500 |
| 500 | $2.73559 | $1367.79500 |
| 1000 | $2.66723 | $2667.23000 |
